Kako najefikasnije lečiti kožna oboljenja izazvana gljivičnim i bakterijskim infekcijama?

Oboljenja izazvana bakterijskim, a posebno gljivičnim infekcijama predstavljaju najčešća oboljenja kože i mogu biti zastupljena u svim kategorijama i starosnim grupama društva. Brojni su razlozi za to,  a samo neki od njih tiču se oboljenja praćena padom imuniteta, ona koja nastaju kao posledica prekomerne upotrebe antibiotika ili povećanje učestalosti dijabetes melitusa. 

Uglavnom je reč o infekcijama koje su blagog toga, ali ako se ne leče blagovremeno i adekvatno mogu imati ozbiljnije neželjene efekte. 

Najvažnije je da se sa pojavom bilo koje promene na koži što pre javite lekaru koji će na osnovu pregleda i anamneze utvrditi šta je najbolja terapija. 

Gljivične infekcije

Najčešće izazivače gljivičnih infekcija možemo svrstati u tri velike grupe i to: dermatofiti, kvasnice i plesni. Klinička slika pacijenta zavisi od vrste kojom je inficiran kao i lokalizacijom. 

Mogu se prenositi sa jedne na drugu osobu i to najčešće putem bazena i sportskih svlačionica, ali i upotrebnom odevnih predmeta ili peškira inficirane osobe. 

Razvoju mogu pogodovati različita stanja organizma poput primene imunosupresivnih lekova, povećana telezna težina, slabija periferna cirkulacija, oslabljeni imunitet, i prisustvo oboljenja poput dijabetes melitusa. 

Dijagnozu postalja lekar specijalista – dermatolog na osnovu pregleda koji daje preporuku za terapiju. Za lečenje se najčešće koriste lokalni i sistemski antimikotici, a u primeni istih treba biti dosledan i uporan. A sve češće se savetuje primena Triderm masti. 

Bakterijske infekcije

Kao naječešći oblici bakterijskih infekcija kože javljaju se celulitis, impertigo, erizipel ili crveni vetar i folikulitis. 

Bakterijske infekcije se mogu javiti kao male crvene ranice, ali se mogu razviti i u ozbiljnije rane ako se ne leče pravovremeno i efikasno. Ali najčešće se javljaju u blažim oblicima i leče se lokalnom primenom odgovarajućeg antibiotika i antiseptika. 

Najbolje preventivno delovanje je održavanje lične higijene pravilno, posebno održavanje kože tela čistom i urednom, kao i negovanje noktiju i kose. A u slučaju obavljanja određenih poslova biće korisno nositi zaštitne rukavice. Obično pranje sapunom i vodom može biti i te kako učinkovito. 

Ako ipak dođe do promena na koži potrebno je potražiti savet lekara – dermatologa. 

Triderm mast kao idealno rešenje

Kao univerzalno rešenje za probleme sa kožom koja nastaju bilo kao posledica gljivičnih ili bakterijskih infekcija pokazalo se korišenje Triderm masti ili kreme. Njena glavna prednost ogleda se u tome što je mogu koristiti sve starosne grupe, dakle i odrasli i deca (starija od godinu dana). Ali isključivo uz preporuku lekara. 

Tiderm mast namenjena je za spoljašnju upotrebu, može se koristiti na bilo kojem delu kože, ali treba izbegavati kontakt sa očima i služokožom. Sadrži glukokortikoidi kortikosteriod u kombinaciji sa antifungicidnim i antibakterijskim agensom. Takođe je važno napomenuti da mast sadrži korikosteroide te se ne preporučuju osobama koje su na iste alergični. U odnosu na druge proizvode slične namene, cena Triderm masti je značajno niža što nikako ne znači da je manje delotvorna i nameće se kao rešenje za mnoge probleme sa kožom koje smo naveli.

Iskustvo je pokazalo da se je Triderm mast izuzetno učinkovita i kod fleka na telu, crvenila i svraba na koži. 

Koristi se tako što se u tankom sloju nanese na regiju na kojoj se desila promena tako što se utrljava nežnim pokretima. Lekar će vam dati savet koliko često i kada je mazati, ali prema uputstvu Triderm mast koristi se dva puta na dan, ujutru i uveče.